Wyłączny dystrybutor szwajcarskiej firmy FEYCO TREFFERT w Polsce

image Obserwuj nas:

Stosowanie oleju pozwala na zachowanie naturalnego wyglądu drewna, wzmacnia jego kolor, połysk i uwydatnia słoje. Zaolejowane drewno starzeje się w szlachetny, estetyczny sposób. Olej wnika w głąb drewna, nie zatykając porów, dzięki czemu drewno może oddychać. Sprawdza się to między innymi w warunkach o zmiennej wilgotności (zabezpiecza przed gromadzeniem pleśni i grzybów) oraz na powierzchniach narażonych na zmienne warunki atmosferyczne - takich jak tarasy, czy meble ogrodowe. Oleje chronią również drewno przed działaniem promieniowania UV oraz mikroorganizmami. Są ponadto niemal bezwonne i przyjazne dla środowiska.

Niewątpliwą zaletą olejów do drewna jest możliwość miejscowej renowacji uszkodzeń, bez konieczności szlifowania całej powierzchni. Jest to bardzo praktyczne m.in. w przypadku drewnianych tarasów, chodników i kładek, czyli powierzchni drewnianych narażonych na uszkodzenia mechaniczne.

Marka NOBS dzięki szerokiej gamie produktów wodnych oraz rozpuszczalnikowych do profesjonalnego wykończenia i konserwacji parkietów a także dbałość o środowisko jest niekwestionowanym liderem w branży parkietów i podłóg drewnianych.

Informacje techniczne dostępne są w kartach technicznych

karty techniczne oraz na stronie producenta. strona producenta

Jesteśmy do Państwa dyspozycji. W przypadku pytań prosimy kontaktować się z naszym działem handlowym lub działem wsparcia technicznego